Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

Deprem Değildir Öldüren

Ürün Fiyatı:
90 TL

İncele Satın Al

Ortaçağ kafasıyla düşünüp toplumu yönetmeye kalktınız mıydı, bilimin tüm veri ve uyarılarını hiçe saydınız mıydı; işte 6 Şubat felaketi benzeri trajediler yaşatırsınız topluma. Ve on binlerce hatta yüz bini aşkın insanımız hayattan koparılıp gömülür kara toprağa. Hem de bir bölümü toplu mezarlar halinde…

Bu facianın yaşanmasında, birincil planda, en etkin rolü oynamıştır bu iktidar. Bilim insanlarının çığlık çığlığa haykırarak yıllar yılı depremle ilgili yaptıkları uyarıları hiçe saydığı gibi hırsız müteahhitlerle de ortaklık ederek ve hatta “İmar Barışı” adı altındaki caniyane işleriyle onları daha da cesaretlendirerek depremin kucağına atmıştır insanlarımızı.

Deprem sonrasındaysa askeri, maden işçilerimizi 48 saat deprem alanından uzak tutarak on binlerce insanımızın soğuktan, açlıktan, susuzluktan can vermesine sebep olmuştur. Üstelik sivil yardım ekiplerinin de bölgeye girip çalışmasına set çekmiştir, bu süre boyunca.

Özetçe, arkadaşlar; bu kötülükler imparatorluğu, bu Ortaçağcı Faşist Din Devleti’nin sultanı ve avanesi, bugüne kadar sayısız felaket getirmiştir, ülkemizin, halkımızın başına. 6 Şubat Depremi öncesi ve sonrası yaptıklarıyla ve yapmadıklarıyla yine bu felaketlerin ağırlarından birini yaşatmışlardır Türkiye Halkına.

Bunlarda kötülük bitmez. İktidarlarını sürdürdükleri sürece felaketten felakete sürükleyeceklerdir ülkemizi ve insanlarımızı. İşte bu sebepten dedik ki biz yazımızın başında; Türkiye’nin başına Amerika tarafından getirilmiş en büyük deprem felaketi, Tayyipgiller iktidarının oluşturulmasıyla meydana gelmiştir. 6 Şubat Felaketi, onun artçılarından biridir sadece. Ve onlar durduğu sürece de bu artçılar devam edip gidecektir.

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz