Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

Kahraman Gerilla Che Guevara Dünya Halklarının Devrimci Mücadelesinde Yaşıyor

Ürün Fiyatı:
65 TL

İncele Satın Al

Kahraman Gerilla Che Guevara  
Dünya Halklarının Devrimci Mücadelesinde Yaşıyor

Sayın Halkın Kurtuluş Partisi dostlarına,

Böyle büyük bir etkinlik düzenledikleri için çok teşekkür ediyorum.

Bu tarihte sizlerle burada beraber olabilmek, bizim için gerçekten çok büyük bir gurur.

Adalet ve İnsan Onurunun En Büyük Sembollerindendir Che

Kıyılarımızın hemen karşısındaki tarihin en güçlü imparatorluğunun saldırılarına yarım yüzyıldır direnen Sosyalist ve Devrimci Küba’nın mesajını ileterek, bir kez daha sizlere seslenebilme imkânı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Bugün Küba’da verilen devrim mücadelesinin bir ürünü olarak, Tarihi su yüzüne çıkaran, adalet ve insan onurunun en büyük sembollerinden bir örneğine değinmek gerekmektedir.  Bundan 40 yıl önce, bir 9 Ekim günü yaralı olarak ele geçirildikten sonra öldürülen Che Guevara’dan bahsediyorum.

Amerika Birleşik Devletleri Merkezi Haber Alma Ajansı (CIA)’nın emirlerini yerine getirmek üzere, kahramanın hayatına son vermek için ateş eden ve artık yaşlı biri olan Mario Teran isimli Bolivyalı astsubayın, kardeş Güney Amerika halkıyla işbirliği görevini yerine getirmekte olan Kübalı doktorlar tarafından göz ameliyatının gerçekleştirildiğini tam da bugünlerde öğrenmiş bulunmaktayız.

Bu olay, sadece yıkımı ve suçu düşünen insanlar için bir insanlık dersidir. Bugün ise yüzlerce Kübalı, Bolivya’da yeni bir vatanın kurulmasına yardım etmek üzere orada bulunmaktadırlar. Che’nin bu ülkeye attığı tohumlar, halkının verdiği uzun mücadelenin ışığında meyvelerini vermektedir.

Ve Amerika Birleşik Devletleri’nin hegemonyasına karşı, yolsuz ve vatanını satan oligarşiye ve adaletsizliğe karşı verdikleri mücadelelerin mahsulünü toplamaya başlayan diğer ülkelerde de meyvelerini vermektedir.

Tam devrimci görüntüsü devleşirken ve O’nu ortadan kaldırmak isteyenlerin karşısında yücelirken ve halkların fetihlerinde daha büyük bir güçle doğarken, öldürülüşünün 40’ıncı yılında Che için yapılabilecek en güzel anma bu olacaktır.

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz