Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

Derleniş Yayınları ve Kurtuluş Yolu Gazetesi Kadıköy’de okuyucularla buluştu

08.12.2012

Kadıköy Belediyesinin “Kadıköy Kitap Günleri” adı altında 6 yıldır düzenlediği fuarda Derleniş Yayınları olarak yer aldık.

13-16 Aralık’ta dört gün boyunca Caddebostan Kültür Merkezi’nde (CKM) devam eden fuarın son günü olan 16 Aralık’ta bir de konferans düzenledik “ABD’nin BOP Planı Çerçevesinde Suriye ve Türkiye” konulu.

Standımız, dört gün boyunca Kadıköylülerin yoğun ilgisini çekti. Konferans günü genç yoldaşlarımızın dağıttığı konferansa çağrı bildirileri, standımızda dağıtılan bildiriler ve Kültür Merkezi’nde yapılan anons sonucu konferans salonu, oldukça kalabalık bir dinleyici kitlesiyle doldu.

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) İl Başkanı Av. Pınar Akbina Yoldaş’ın yaptığı açış konuşmasının ardından HKP Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı Yoldaş’a söz verdi.

Gürdal Yoldaş, ABD Emperyalistlerinin Ortadoğu üzerinde uyguladığı planları, halklara yaptığı katliamları, zulümleri, halkları birbirine nasıl düşürdüğünü, Tayyipgiller’in nasıl ABD uşağı olduğunu kanıtlarıyla, belgelerle anlattı dinleyicilere.

Parti’mizi tanımayan, ilk defa bizleri dinleyenlerin yoğun olduğu etkinlikte Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı, Parti’mizin Ermeni Meselesi’ne bakışını, Kıbrıs Meselesi’ne bakışını, Kürt Meselesi’ne bakışına da değinen Yoldaş’ımızın coşkulu anlatımı sık sık alkışlarla kesildi.

Soru cevap bölümünde de dinleyiciler anlatılanların tümüne katıldıklarını, bizleri tanımaya çalışacaklarını söyleyerek başladılar sorularını sormaya…

Büyük ilgiyle izlenen Konferansımız dinleyicilerin alkışlarıyla son buldu.

“Kadıköy Kitap Günleri”, Yayınevimiz ve Gazetemiz açısından oldukça olumlu geçti. Yeni bir bölgede, Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’yı, Partimizi ve Partimiz yayınlarını halkımızla buluşturduk.16.12.2012

 

İstanbul’dan Kurtuluş Partililer

 

 

 

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz