Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

TÜYAP İzmir’de Söyleşi

17.04.2012

Resimler İçin Lütfen Tıklayınız

Bolivarcı Venezüella’nın Yiğit Halkı, Yiğit Başkanı
AB-D Emperyalistlerine meydan okumaya devam ediyor!

AB-D Emperyalistlerinin Venezüella’da, 2002 yılında tezgâhladıkları karşıdevrim hareketinin yenilgisinin 10’uncu yılı anısına, Venezüella Halkının, dünyanın her yerinde kutladığı “Yiğit Halk Haftası”nı, Halkın Kurtuluş Partisi İzmir İl Örgütü olarak, 15 Nisan 2012 tarihinde İzmir TÜYAP Kitap Fuarı’nda düzenlediğimiz söyleşiyle kutladık.

İzmir TÜYAP Kitap Fuarı’nda Venezüella Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland ve İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak’ın katılımı ile düzenlediğimiz “Yiğit Halk Yiğit Başkan AB-D Emperyalistlerine Meydan Okuyor” konulu söyleşiye ilgi büyük oldu, 300 kişilik salon doldu ve ayakta kalan konuklar oldu.

Venezüella Bolivar Cumhuriyeti Büyükelçisi Raul Betancourt Seeland, kendileriyle her zaman dayanışma içerisinde olan Halkın Kurtuluş Partisi’ne ve üyelerine teşekkür ederek başladığı konuşmasında; Venezüella’nın Yiğit Halkı ve Yiğit Başkanı’nın el ele vererek Emperyalist çakalları nasıl bozguna uğrattıklarını ve bununla birlikte Venezüella’nın uluslararası alanda kazandığı saygınlığı ve bu zaferle birlikte dünya çapında tüm halkların yol göstericisi ve umudu olduklarını aktardı.

Büyükelçi Yoldaş, Venezüella’da Bolivarcı Devrimin gerçekleştirdiği ve Venezüella Halkının insanca yaşamasını ve çalışmasını sağlayan kazanımları (misyonları) anlattığı konuşmasında, “Venezüella’yı Venezüellalılar yönetiyor, yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı emperyalistlerin çıkarları doğrultusunda değil, Venezüella halkı yararına kullanılıyor artık” sözü de salonda büyük bir coşkuyla alkışlandı.

İl Başkanımız Av. Tacettin Çolak da konuşmasında özetle; AB-D Emperyalistlerinin tüm dünyada olduğu gibi Venezüella’da da yaptıkları saldırılarının nedenlerini, çözüm yollarını ve Venezüella’ya sahip çıkmanın, Sosyalizme sahip çıkmak olduğunu, Venezüella’nın yiğit halkının, AB-D Emperyalistlerini ülkelerinden defederek tüm dünyaya bunun mümkün olduğunu gösterdiklerini anlattı.

İl Başkanımız; Raul Yoldaş’ın “Venezüella’yı Venezüellalılar Yönetiyor” sözüne dikkat çekerek, ülkemizi 1946’dan bu yana AB-D Emperyalistlerinin yönettiğini, ülkemizin tüm yeraltı ve yerüstü kaynaklarının AB-D Emperyalistlerinin çıkarları doğrultusunda kullanıldığını, söyledi.

Ayrıca ülkemizin, AB-D tarafından Büyük Ortadoğu Projesi çerçevesinde, Tayyipgiller’i kullanarak Suriye’ye karşı nasıl savaş çığırtkanlığı yaptığını, Ortaçağcı Tayyipgiller’in, 28 Şubat ilerici müdahalesinin intikamını nasıl aldıklarını, yine 12 Eylül’ün sözde yargılanmasına, Sahte “Sol”cu soytarıların da nasıl alet olduklarını anlattı.

Nasıl ki bundan 10 yıl önce, Venezüella’da halk, Yiğit Önderleri Hugo Chavez’in önderliğinde AB-D Emperyalistlerine meydan okudu, bizim de bunu başarmamızın mümkün olduğunu örnekleriyle anlattı.

Coşkuyla başlayan söyleşimiz coşkuyla son buldu. Söyleşi sonunda salonda bulunan konuklar İl Başkanımızın yanına gelerek tebrik ettiler.

Söyleşimiz bittikten sonra, Derleniş Yayınları ve Kurtuluş Yolu Gazetesi’nin standına geçildi. Burada Raul Yoldaş alkış ve sloganlarla karşılandı. Sorulara cevap vermeye stantta da devam eden Raul Yoldaş, aynı zamanda Bolivarcı Venezüella Cumhuriyeti Anayasası’nı imzaladı.

Tüm dünya halkları örgütlenin ve örgütlü hareket edin. O zaman, sizin bu örgütlü gücünüz karşısında aslında kâğıttan kaplan olan AB-D Emperyalistlerinin yok olduğunu göreceksiniz. İşte o zaman nihai kurtuluşunuza giden yolu da örecek,  kazanan siz ezilen ve sömürülen tüm dünya halkları olacaksınız.

Venezüella’yla ilgili söyleşimizin bize bir kez daha gösterdiği ve bizden gerçekleştirmemizi istediği sonuç budur. Bu görevi mutlaka başaracağız! 15.04.2012

 

Şan olsun Bolivarcı Devrime!

Yaşasın Halkların Kardeşliği!

Yaşasın Enternasyonal Dayanışma!

                                                                                              

                                                                                                               İzmir’den Kurtuluş Partililer


Video

{youtube}pTaJATJb9TI{/youtube}

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz