İnebey mah. İnklap cad. No:43/129 Fatih/İSTANBUL

Türk Ordusu’na Açık Mektup

Ürün Fiyatı:
10 TL

İncele Satın Al

Bu kitap, 12 Eylül öncesinde, daha 12 Eylül Faşizmi tezgahlanırken, onun nasıl ve niçin tezgahlanmakta olduğunu anlatmaktadır. Türkiye Halklarının, yerli ve yabancı parababalarınca nasıl bir cehenneme, felakete doğru sürüklenmekte olduğunu görüp gösteren bir belgeden oluşmaktadır. Yani 12 Eylül; CIA-MIT-Kontrgerilla tarafından tezgahlanırken, bu tezgahı en ince ayrıntılarına kadar görmekte ve göstermektedir.

Tezgahçıların suçüstü yakalandıklarının belgesidir.

O zaman yayınlanmakta olan Devrimci Derleniş Dergisinin, (bazı dizgi yanlışlarını düzeltmek dışında) hiçbir değişiklik yapılmamış olan son sayısıdır. Devrimci Derleniş Dergisinin 1 Temmuz 1980 tarihli, 24\’üncü sayısının kitap haline getirilmiş tıpkı basımıdır.

Kitap okununca görülecektir ki, herhangi bir düzeltme, ekleme ya da çıkartma yapmak, kitabın kapsamını genişletse, bazı teknik kusurlarını giderse bile; O’nun belgesel önemini gölgelerdi. Kitapta anlatılanlar; 12 Eylül Döneminde yaşanan acı deneyimler ışığında ve en son Susurluk Kazasının ortaya çıkardığı gerçekler ele alınarak, genişletilebilir. Şüphe yok ki, Avrupa’da Gladio’nun deşifre olmasının sunduğu geniş döküman da bu konuda aydınlatıcı olacaktır. Böylece çok daha zengin bir malzemeyle 12 Eylül tahlil edilebilir. Yakında yayınlamayı planladığımız, 1985-86 yıllarında yapılan “12 Eylül Nedir?” adlı araştırmamızda görüleceği gibi tahlil edilmiştir de. Günümüzde de yeni veriler ışığında, hem 12 Eylül, hem de Kontrgerilla gerçeği tekrar tekrar ele alınıp incelenmelidir. Ve incelenmektedir de.

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz