Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

39. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda yerimizi aldık

26.12.2022

39. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda, Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı’nın ve HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut’un teorik hazinelerini Derleniş Yayınları olarak okuyucularla buluşturduk.

İstanbul’da yapılması ile birlikte, Trakya ve Marmara Bölgesi illerinden okuyucular için de çekim merkezi olan fuarda yoğun bir ilgi ile karşılaştık. HKP Genel Başkanı Nurullah Efe Ankut önderliğinde Halkın Kurtuluş Partisi’nin yürüttüğü devrimci mücadeleyi özellikle sosyal medyadan takip eden ve bilgi paylaşımında bulunmak isteyen okurlar, fuarda yayınevimiz ile buluşarak bu olanağa kavuştular. Gençliğin sosyalizm üzerine araştırma girişimleri ve bu yöndeki arayışları da fuarda not ettiğimiz bir başka olumlu yön oldu.

Fuara damgasını vuran bir başka gerçeklik ise Yerli-Yabancı Parababalarının halkımızı yoksullaştırma operasyonlarının sonucu olan pahalılıktı. Hem yayıncılar, hem okuyucular bu gerçekle karşı karşıya kaldılar. Yayıncılar açısından, yükselen yer kiraları ve yer maliyetleri bel bükerken, gelen yayıncılar şartlarını zorlayarak fuara katıldılar.

Tüm bu zorlu şartlarla birlikte, halkımızla somut bağlar kurabildiğimiz bu olanağı oldukça olumlu bir şekilde değerlendirdik. Yayınevi olarak, bu zamana kadar okuyuculara ulaştırdığımız en yüksek sayıdaki kitabı ulaştırmış olduk. İnsanlarımızın Hikmet Kıvılcımlı ve Nurullah Efe Ankut’un kitaplarına yoğun şekilde ilgi duyması; Halkın Kurtuluş Partisi’nin yürüttüğü mücadelenin gün geçtikçe daha fazla bilinir, takip edilir hale geldiğinin bir göstergesidir.

Fuarda aynı zamanda söyleşi şeklinde bir etkinlik de yaptık. “Devrimci Bir Ana-Oğul Hikayesi (Münire Kıvılcımlı-Hikmet Kıvılcımlı)” kitabının yazarı, aynı zamanda HKP Başkanlık Kurulu Üyesi M. Gürdal Çıngı, 10 Aralık 2022 Cumartesi günü halkımızla buluşarak Türkiye Devrimi’nin Önderi Hikmet Kıvılcımlı Usta’nın Annesi Münire Kıvılcımlı’nın yaşamı ve mücadelesinin yanı sıra birçok farklı konuyu içeren bir sunum gerçekleştirdi. Etkinliğimiz de standımızdaki kitaplar gibi yoğun bir ilgiyle karşılandı.

Gelecek fuarlarda da Gerçek Devrimciliğin, Sosyalizmin bayrağını yükseltmeye ve halkımızı bilinçlendirme görevimizi yerine getirmeye devam edeceğiz.

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz