Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

Kocaeli’de Kitap Fuarı

12.05.2012

Kocaeli Kitap Fuarı’nda HKP Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı’dan Konferans…

“ABD, AB (AB-D) Emperyalistlerinin Suriye’deki Oyunları ve Görevlerimiz”

12-19 Mayıs tarihleri arasında Kocaeli’de Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlenen 4’üncü Kocaeli Kitap Fuarı’nda, Derleniş Yayınları olarak stant açtık. Usta’mız Hikmet Kıvılcımlı’nın her biri birer teorik hazine olan kitaplarıyla Partimizin günümüz siyasi ve ekonomik sorunlarını aydınlatan kitaplarını halkımızla buluşturmak üzere fuardaki yerimizi aldık.

Kocaeli Belediyesi tarafından düzenlenen fuarda, tahmin edebileceğimiz gibi gerici, Ortaçağcı yayınevleri çoğunlukta olmasına rağmen, Kocaeli halkına yayınevimizi ve Partimizi tanıtmak amacıyla fuardaki yerimizi aldık. 9 gün boyunca 10.30-21.00 saatleri arasında arkadaşlarımız fedakârca ve heyecanla standımızı açtılar. İnsanlarımız standımıza ilgi gösterdi. Fuarda “böyle bir başka stant daha yok” diyenler, “sizi görmek yüreğimizi ferahlattı” diyenler de bizim yüreğimizi ferahlattı. “Tayyipgiller’in Kökeni ve Sınıf Yapısı” adlı kitabımızı görüp geri dönen ve “Tayyipgiller ismi harika, çok iyi bulmuşsunuz” diye tebessüm gösteren pek çok insanımız oldu.

Fuarın son günü olan 20 Mayıs Pazar günü, “ABD, AB (AB-D) Emperyalistlerinin Suriye’deki Oyunları ve Görevlerimiz” konulu bir de panelimiz oldu. Panele Derleniş Yayınları Editörü ve Halkın Kurtuluş Partisi Başkanlık Kurulu Üyesi Gürdal Çıngı konuşmacı olarak katıldı.

Gürdal Çıngı, Suriye’nin AB-D Emperyalistlerinin yeni hedefi olmasının gerçek sebebine değinerek, aslında iddia edilenin aksine Suriye’de sürekli bir kargaşa ortamı olmadığını, insanların günlük yaşamlarına her zamanki gibi devam ettiklerini belirtti.

Tayyipgiller’in geçmişte Suriye’yle ve Beşar Esad’la içli dışlı olduklarını, ancak ABD’nin emriyle bir anda diğer uca giderek Beşar Esad yönetiminin en azılı karşıtlarından biri olduğunu, iplerin ABD’nin elinde olduğunu ve iktidarda kalabilmek için Tayyipgiller’in bu iplere sıkı sıkı tutunduğunu ifade etti.

AB-D Emperyalistlerine meydan okuyan, ülkesini ve halkını emperyalistlere peşkeş çekmeyen Beşar Esad yönetiminin bugünkü mücadelesinin son derece haklı ve doğru olduğunu söyledi.

Gürdal Çıngı, emperyalistleri Suriye’den ve tüm Ortadoğu’dan defetmek için bir an önce örgütlenmek gerektiğini belirterek, halkımızı Partimiz çatısı altında örgütlenmeye çağırdı.

Panel sonrası topluca standımızı ziyaret eden katılımcılara çay ikramı yapıldı. Önümüzdeki yıl yine Kocaeli Halkıyla kitaplarımızı buluşturmak dileğiyle kapanışı yaptık. 21.05.2012

 

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz