Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

TÜYAP Bursa 15. Kitap Fuarı’nda; halkımıza şu karanlık günlerden aydınlık günlere giden yolu gösteren kitaplarımızı ilettik

20.03.2017

TÜYAP Bursa 15. Kitap Fuarı’nda; halkımıza şu karanlık günlerden aydınlık günlere giden yolu gösteren kitaplarımızı ilettik

18-26 Mart 2017 tarihleri arasında yapılan Bursa 15. Kitap Fuarı’nda Derleniş Yayınları olarak yerimizi aldık. Türkiye Devrim Hareketinin teori ve pratik önderi Hikmet Kıvılcımlı ve onun teori ve pratiğini günümüze kadar taşıyan, geliştiren yoldaşı Genel Başkanımız Nurullah Ankut’un; Türkiye orijinalitesinde ki devrim mücadelesini, Emperyalistlerin kıskacında olan ülkemizi nasıl koruyacağımızı belirten kitaplarını halkımızla buluşturduk.

Fuarın ilk günü gözlemlerimiz sonucunda vardığımız kanı; ülkemizin ortaçağcı gericiliğe götürülmesiyle paralel, gerici yayınevleri geçen seneye göre bu sene daha fazlaydı. Bu gerici yayınevleri ise çoğunlukla çocuk-genç kitaplarını basanlardı. Bu tür yayınevlerinin kitap fuarına katılmalarının amacı bilim dışı anlatıları ile gericiliği küçük yaştan itibaren insanlarımıza dayatmaktır, halkımıza gericilikten başka hiçbir şey göstermemektir. Gerici yayınevlerinin çokluğu arasında bunalan halkımız, Standımızdaki; Mustafa Kemal, Laiklik, Çanakkale Zaferi, Marks-Engels, Lenin, KıvılcımlıChe ve Deniz Gezmiş posterlerimizi görünce ve onlara Türkiye’nin şu karanlık günlerden nasıl çıkabileceğini anlatırken umutlarının arttığını gözlemledik.

19 Mart günü, Bursa İl Başkanımız Av. Halil Ağırgöl’ün yönettiği Ankara İl Sekreterimiz Av. Doğan Erkan’ın konuşmacı olarak katıldığı “Anayasa ve Laiklik” panelimizi gerçekleştirdik. Panelimize yüzü aşkın kişi katıldı. Erkan konuşmasında; Ülkemizin giderek ortaçağcı gericiliğe götürüldüğünü bu yüzden laikliği ortadan kaldırmaya çalıştıklarını belirtti. Ayrıca Anayasa değişikliği konusunda da önümüze sürdükleri referandumun tamamen anayasaya aykırı ve hukuk dışı olduğunu, sandıktan Evet te çıksa Hayır da çıksa ülkemizin AKP’giller tarafından BOP çerçevesinde parçalanmaya devam edeceğini vurguladı. Katılımcılar, konuşma sonunda konuşmayı onaylayarak uzun süre alkışladı.

Standımıza halkımızın ilgisi fuar boyunca devam etti. Standımıza uğrayan kişilerle ettiğimiz sohbetlerde sıkça duyduğumuz cümle şu oldu: “Bir tek siz kaldınız!” Bizler de bunun bilincinde olduğumuzu Ülkemizin bu karanlık günlerden ancak Kıvılcımlı Usta’nın teorisi sonucunda örgütlü bir mücadele vererek kurtulacağını belirttik, halkımızı örgütlü mücadeleye çağırdık.

Sömürünün, adaletsizliğin olduğu her yerde mücadelemiz de olacaktır. Halkımıza umut olmaya devam edeceğiz. 19 Mart 2017

Bursa’dan
Kurtuluş Partililer

 

 

 

 

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz