Aksaray Mah. İnkılap Cad. No:43/514 Fatih/İSTANBUL

Devrimci Önder Nedir?

Ürün Fiyatı:
75 TL

İncele Satın Al

DEVRİMCİ ÖNDER NEDİR?

Faruk Sur Yoldaş’ın Anısına

“Bu kitap; “Devrimci Mücadele” Dergisinde de yayımlanan bir Seminer’in ve iki Konferans’ın metinlerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.

Seminerin adı:

“Devrimci Önder Nedir” dir.

Konferansların adları ise:

“Che ve Küba Devrimi Çerçevesinde Sosyalizmin Bazı Güncel Sorunları” ve

“Devrimci Kişilik Nedir? Ya da Faruk Sur Yoldaş Üzerine” dir.

Seminer:”Devrimci Önder Nedir?” konusunu daha çok teorik bakımdan açıklar görünse de; hem semineri sunan Yoldaş’ın hem de seminere katılan Yoldaşların verdikleri somut örneklerle konu, sadece teorik bir konu olmaktan çıkar, ete kemiğe bürünür.

Birinci Konferans ise: “Che’nin devrimci kişiliğinden hareketle; hem Devrimci Önderin karakteristiklerini, hem de bu bağlamda sosyalizmin bazı güncel sorunlarını işler. Che’nin kişiliğinde Küba Devrimi ve O’nu yaratan önderleri; devrimci kişilikleriyle tanıtır. Önümüze somut örnekler koyar.

İkinci Konferans ise: Ortaçağcı gerici (Şeriat) hareketlerin önde gelen merkezlerinden biri olmuş Konya’da gerici rüzgarın iyice azıttığı bu son on yıllık dönem de dahil olmak üzere, her dönemde dimdik ayakta durmuş ve çok önemli devrimci görevler yapmış bir Devrim Erinin, Devrimci bir Çınar’ın, yani Faruk Sur Yoldaş’ın kişiliğinde ve mücadelesinde somutlayarak anlatıyor,  Devrimci Önder’in niteliklerini.

Bu bakımdan bu üç çalışma bir bütünün değişik yönlerini oluşturur. Bu yüzden de bu kitapta bir araya getirilmeleri yararlı görüldü.”

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz