İnebey mah. İnklap cad. No:43/129 Fatih/İSTANBUL

YENİ KİTAP: 12 Mart öncesi Sosyalist Hareketin kısaca değerlendirilmesi ÇIKTI

Kıvılcımlı, 17 yaşında silah elde emperyalizme karşı Ulusal Kurtuluş Savaşı’na katılmış bir savaşçıdır. Devrimci olduktan sonra da her anı Parababalarına ve devrime ihanet eden yüreksizlere karşı mücadeleyle dolu bir yaşam sürmüştür. Son soluğunu verene dek kavgasını en onurlu biçimde sürdürmüştür. Ona kara çalmak, bizce devrimci ahlâk yoksunluğunun göstergesidir.

 

Kıvılcımlı’nın 1921’den bu yana yazdığı her satır, Türkiye’nin geçmişindeki ve bugünündeki sınıf ilişki ve çelişkilerini en doğru şekilde ortaya koymaktadır. Bu teorik emeklerin onlarca cildi bugün yayımlanmıştır ve devrimcilerin mücadelesinin yolunu aydınlatmak için hizmetlerine sunulmuştur. Türkiye Halklarının Devriminin yolu, Kıvılcımlı tarafından çizilmiştir. Zafere bu yoldan gidilecektir. Bundan hiç kuşkumuz yoktur.

Kıvılcımlı’nın eserlerini önyargıdan ve bönyargıdan uzak olarak okuyan her devrimci bu gerçeği görür.

Kıvılcımlı’nın yaşamı ve mücadelesi ise bir inanç-yiğitlik-kararlılık anıtıdır. Bu mücadele sürecini yine önyargısızca inceleyebilen her gerçek devrimci, bizimle aynı kanıya varır, kaçınılmaz bir biçimde.

Varamayanlar ise bilimden, bilinçten, kararlılıktan, yüreklilikten ve mücadeleden uzak düşmüş acınacak durumdaki zavallılardır… Devamı  >>>

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz