Latin Amerika’dan Türkiye’ye Devrimci Kavga

337

latin-amerikadan-turkiyeye-devrimci-kavgaLatin Amerika’dan Türkiye’ye Devrimci Kavga

Artık Latin Amerika ülkeleri Birleşik Devletleri’nin arka bahçesi olmaktan çıktı. Sadece Latin Amerika ülkeleri değil, hatta diğer Karayib ülkeleri de, onlar da artık bağımsızlıkçı, kendi ayakları üzerinde duran bir politika yürütmek istiyorlar. Tabiî ki bunun sonucunda da tüm iktidar halkın elindedir, diyemiyorum. Kıta genelinde bir devrimci değişim, bir süreç yaşanmaktadır, diyemiyorum. Ama baktığımız zaman, gerçekten açık bir mücadele süreci yaşanmakta. Bu yolda verilen çok büyük tarihî öneme haiz ciddi mücadeleler ve ciddi değişimler yaşanmakta. Ama mücadele devam etmekte… Düşmanımız çok kuvvetli. Ve onu da yenmek için sürekli olarak mücadele etmemiz gerekiyor.

Küba Büyükelçisi
Ernesto Gómez Abascal

**********

Chavez, 2007 10 Aralığında yeniden seçilmiş bir başkan olarak, 2007-2013 dönemi başkanlığı için tekrar gücü eline almıştır.
Mecliste yaptığı konuşmada, ülkeyi 21’inci Yüzyıl Sosyalizmine taşıyacağını söylemiştir. Ve şu ibareyi kullanmıştır: Vatan, Sosyalizm ya da Ölüm.

Venezuela Büyükelçisi
Raul Betencourt Seeland

 **********

Sevgi ve saygıdeğer yoldaşlarım,

Şu anda hem çok heyecanlı, hem çok mutlu, hem de çok gururluyum.
Sebebini hepimiz biliyoruz. Dünyanın en onurlu, en yiğit üç ya da dört devletinin ikisinin temsilcisi olan yoldaşlarla birlikteyim.

Bunlar da aynen bizim gibi namusu, onuru, yiğitliği, halk sevgisini, insan sevgisini hep en önde tutan yoldaşlarımız. Kübalı yoldaşlar, 1960’tan beri yani 47 yıldır, dünyanın kanlı zalimi, başhaydudu ABD Emperyalizmine karşı, onun yanı başında dimdik duruyorlar, Dünya Halklarının çıkarını ve Sosyalizmin onurunu temsil ediyorlar. Sosyalizmin bayrağını dalgalandırıyorlar. O kahpe düşmana karşı savaşıyorlar.

Halkın Kurtuluş Partisi
Genel Başkanı
Nurullah Ankut

Kitabı PDF Olarak Okumak için…