İnebey mah. İnklap cad. No:43/129 Fatih/İSTANBUL

Tayyipgiller Kökeni ve Sınıf Yapısı Cilt II

Tayyipgiller Kökeni ve Sınıf Yapısı
Cilt II

ABD’ye Uşak Halka Kasımpaşalı

Doksanlı yılların ikinci yarısıydı. Tayyip’in oğlu Bilal, yolda (caddede) karşıdan karşıya yaya olarak geçmeye çalışan Türk musikisinin usta sanatçısı Sevim Tanürek’i, mercedesiyle çarparak öldürdü. Bu güzel sesli, usta, hanım sanatçı, ellili altmışlı yıllarda çok ünlüydü. Bir de “Altın Plak” ödülü kazanmıştı. Bu sanatçının oğlu Cavit Tanürek de bugün annesinin mesleğini sürdürmektedir.

Tayyip’in oğlunun ehliyeti (sürücü belgesi) yoktu. Yani otomobil kullanmayı tam bilmiyordu. Üstelik de aşırı hızlıydı kaza sırasında… Anlayacağınız bugünün moda deyimiyle bir trafik canavarıydı bu şahıs. Mercedes lükstü. Oğulun giysileri de babasınınki gibi çok pahalı cinstendi. Daha önce de söylediğimiz gibi, bunlar lüks mal-eşya düşkünüdür. Adeta tapınırlar bu pahalı mallara. Işte onların putlarından biri de lüks mercedeslerdir. Bir-iki gün sonrasında Tayyip, sanatçının cenaze töreninde boy gösteriyordu. Bir insan böyle bir yere neden gelir? Son yolculuğuna çıkan sevip saydığı biriyle vedalaşmak için. Son yolculuğunda ona eşlik etmek için. Ona olan sevgisini-saygısını göstermek için…

Ama Tayyip böyle amaçlar için orada değildir. Elini cebine atar ve bir sürücü belgesi çıkarır. Sonra da kameralara karşı şöyle konuşur:

“Oğlumun ehliyetinin olmadığı söylendi, yazıldı. Bu doğru değildir. Işte ehliyeti. ”

Anlaşıldı ki, Tayyip oraya ehliyet göstermeye gelmiş.

E-kitap olarak okumak için tıklayınız

 

Kitaplarımız hakkında bilgi almak ve sipariş vermek için bizimle iletişime geçebilirsiniz